Başçiftlik`te Sağlık için, Hepimiz İçin Denetimi Yapıldı

7.8.2020
3128 kez Okunmuştur.

Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu’nun katılımıyla “sağlık için, hepimiz için” sloganıyla COVID-19 tedbirleri kapsamında İlçede denetimler yapıldı.

İçişleri Bakanlığının, Koronavirüs Denetimleri konulu genelgesi kapsamında, bugüne kadarki en kapsamlı COVID-19 denetimi ülke genelinde olduğu gibi Başçiftlik’te de gerçekleştirildi.

Denetimlere Kaymakam Server Sinanoğlu’nun yanı sıra, Belediye Başkanı Murat Tunçel, İlçe Jandarma Komutanı V. J.Asb.Kd.Üçvş Mehmet Önder Hançer, İlçe Emniyet Amir V. Furkan Karahan, Başçiftlik İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Seda Nur Pelit, Başçiftlik İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Durmuş Kaymak katıldı.

Kıraathaneler, Çay Bahçeleri başta olmak üzere birçok iş yeri ve vatandaşların toplu kullanım alanları denetlendi.

Ayrıca; Kolluk Kuvvetleri ile birlikte yol kontrol noktasında trafik denetimine katılan Kaymakam Sinanoğlu, vatandaşlara COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeleri, maske takmaları konusunda da uyarılarda bulundu.

Kaymakam Sinanoğlu denetimler esnasında pandeminin güncel durumu ve KOVID-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılması gerekenlerle ilgili vatandaşlara bilgilendirme yaparak uyarılarda bulundu.

Yapılan denetimler sonrası bir açıklama yapan Sinanoğlu, “Türkiye genelinde olduğu gibi COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında “Sağlımız için, hepimiz için”, denetimlerini Başçiftlik ilçemizde de gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda İlçe Jandarma Komutanlığımız köylerimizde, İlçe Emniyet Amirliği personelimiz ise İlçe merkezinde İlçe Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ise kendi görev alanlarında COVID-19 ile mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriyor.

Özellikle maske takılması, sosyal mesafeye uyulması ve hijyen kurallarına riayet edilmesi çok önemli. Biz de Başçiftlikli hemşerilerimizden ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızdan salgınla mücadele kapsamında bu hususlarda gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyoruz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.08.2020
Güncelleme Tarihi : 7.08.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar