İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı yapıldı

6.8.2020
511 kez Okunmuştur.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, yürütülen çalışmalar ve 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid -19 Tedbirleri Konulu” Ek Genelge ve ilimizde yapılacak denetimler ele alındı.

 

İçişleri Bakanlığının “Covid -19 Tedbirleri Konulu” ek genelgesi kapsamında 81 ille beraber Tokat’ta da  Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar başkanlığında “Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulları” ve “İl Salgın Denetim Merkezi” oluşturulacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı böylece salgınla daha etkin ve sıkı mücadele edileceğinin altını çizdi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerine şöyle sürdürdü; 81 İl Valiliğine gönderilen “Covid-19 Tedbirleri Konulu” ek genelge kapsamında 81 ille beraber Tokat’ta da denetimlerimizi sıkı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu yeni dönemde yürütülecek faaliyetlerde rehberlik, ikna edicilik ve caydırıcılık ilkeleri önem kazandı. Bu kapsamda 6 Ağustos Perşembe günü İl Protokolümüzün de katılımı ile Taşhan önünde ve ekiplerimizce Tokat genelindeki pazarlar, işyerleri, marketler, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve tüm yaşam alanlarında denetimlerimiz olacak.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle noktaladı “Halkımızın tedbirlere hassasiyetle uymasını istiyoruz. Kontrollü sosyal hayat sürecine uygun olarak salgınla mücadelenin temel prensipleri olan temizlik (hijyen) maske, ve fiziki mesafe kurallarını titizlikle uygulamamız lazım. Hem kendi sağlığımız hem sevdiklerimizin sağlığı ve hem de toplum sağlığı için alınan tedbirlere uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesini önemsiyoruz.” dedi.

 

Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül ve kurul üyeleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.08.2020
Güncelleme Tarihi : 6.08.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar