15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinden Türkiye Derecesi

6.8.2020
551 kez Okunmuştur.

 

 

İlimizin “ilk Anadolu Lisesi” olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi (Tokat Anadolu Lisesi) tarihi başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2020 yılı YKS ve AYT puanları açıklanınca gözler okulların başarılarına dönmüştü. Yerleştirme puanına göre 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Senagül Yurtsever, Türkiye 416’ncısı oldu. Sonuçlar açıklandıktan sonra mezun olduğu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesini ziyaret eden Senagül Yurtsever mutluluğunu öğretmenleriyle paylaştı.

 

Tarihinde Türkiye otuzunculuğu gibi yüksek başarıları olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, ilimizin akademik, sosyal, sportif ve kültürel anlamda başarılı çalışmaları olan gözde bir okulu. 2018’den beri sınavla öğrenci almamasına rağmen öğrenci sayısı ve tercih edilirliği sürekli artan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, başarılı akademik tablosuyla velilerin öğrencilerini kaydettirmek istediği ve birçok öğrencinin yerleşmek istediği okul olma özelliğini muhafaza ediyor.

 

Bu yıl, salgın süreciyle birlikte öğrencilerin mağduriyetini engellemek için akademik ve sosyal anlamda rehberlik yaptıklarını belirten Okul Müdürü İbrahim Mermertürk, öğrencilerimizin kariyer planlamaları noktasında her zaman yanında olduk. Tecrübeli öğretmen kadromuzla öğrencilerimize her zaman yardımcı olduk, sınava girecek öğrencilerimizi, öğretmenlerimiz sürekli takip etti ve özellikle salgın sürecinde onları yalnız bırakmadık. Uzaktan eğitimi kesmedik, çocuklarımıza gerek konu anlatımı gerekse soru çözümleri ve deneme sınavları noktasında sürekli destek olduk, dedi.

 

2020 yılı sınav sonuçlarının açıklanması ile gözler okullara yönelmişti, her yıl başarılı sonuçlar elde eden 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi bu yıl da şaşırtmadı.

 

Türkiye derecemi okuluma borçluyum!

 

2020 YKS ve AYT sonuçlarına göre yerleştirmeye esas eşit ağırlıklı puan türünde Türkiye 416’ncısı olan Senagül Yurtsever, okuluna teşekkür ziyaretinde bulundu. Bu kapsamda duygularını dile getiren başarılı öğrenci, “Hayatımın yeni bir dönemine giriş yapacağım. Bu dönemi 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde tamamladığım ve birbirinden kıymetli öğretmen ve idarecilerimi tanıdığım için mutluyum. Bu yıl küresel manada salgınla ve getirdiği çeşitli zorluklarla uğraşmamız nedeniyle ben ve sınava giren bütün arkadaşlarım güç bir dönemi atlattık ve isteklerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ettik.” dedi.

 

Salgınla beraber oluşan moralsizlik ve verilen araya rağmen okulların özverili çalışmalarıyla öğrencilerin bu zorlu süreci başarıyla atlaması da dikkat çekmekte. Bu anlamda Türkiye 416’ncısı olan Senagül Yurtsever de 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde uygulanan “Öğrenci Koçluğu” ile bu süreci değerlendirdiğini ve bunun sonucunda başarıya ulaştığını belirterek okul yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Türkiye derecesi yapan Senagül Yurtsever: “Hukuk okumak istiyorum.”

 

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin mezunu olmaktan son derece memnun olduğunu ve lise tercihi yapacaklara da okulunu tavsiye eden Senagül Yurtsever, “Bundan sonraki eğitim hayatıma da ‘hukuk’ okuyarak devam etmek istiyorum. Bu yolda yanımda yer alan ailem, arkadaşlarım ve öğretmenlerime teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

 

15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinin 2020 yılına ait akademik tablosu hakkında edindiğimiz bazı başarılar şöyle:

 

Türkiye’de ilk 500’de 1 (EA), ilk 3 binde 2 (EA), ilk 4 binde 2 (SAY), ilk 10 binde 2 (SAY), ilk 15 binde 2 (SÖZ), ilk 20 binde 3 (SAY), ilk 20 binde 1 (EA), ilk 25 binde 3 (EA), yabancı dilde ilk 10 binde 1 öğrenci bulunuyor.

 

Okul Müdürü İbrahim Mermertürk, 2020 yılının çok zorluklarla geçtiğini ama gerek Milli Eğitim Bakanlığının gerekse Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünün bu süreci öğrencilerimizin lehine çeviren çalışmalarının olduğunu, ayrıca okul olarak da öğretmenlerinin fedakârane gayretleriyle bu süreci tamamladıklarını ifade ederek, öğrencilerinin başarılarında emeği olan tüm ekip arkadaşlarını tebrik ettiğini belirtti.

 

“15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi çeyrek asırlık markadır.”

 

Müdür Mermetürk, “15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi olarak ulusal ve uluslararası sahalarda yürüttüğümüz projelerle öğrencilerimize ufuk çiziyoruz, Tokat’ın ilk Anadolu Lisesiyiz, burası çeyrek asrı aşan bir markadır, bu değeri korumak ve başarılarını sürekli yukarılara taşımak istiyoruz” dedi

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.08.2020
Güncelleme Tarihi : 6.08.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar