Küçükyazıcı, Tokatlıları DEVA’ya davet etti

12.7.2020
974 kez Okunmuştur.

Deva Partisi Tokat İl Başkanı İnşat Mühendisi Burak Küçükyazıcı, Bugünden itibaren Tokat içintak aklı esas alarak çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayacaklarını ifade ederek, “Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen , etnik köken ve mezhep farketmeksizin tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

Deva Partisi Tokat İl Başkanı İnşat Mühendisi Burak Küçükyazıcı, yazılı bir basın açıklamasıyla Tokatlıları DEVA Partisine davet etti.

Başkan Yazıcı, açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti,

“Zgünlerden geçtiğimiz bir dönemde sorumluluk duygusuyla hareket edip emekçi şehrimize ve memleketimize DEVA parolasıyla yola çıktık.

Çıktığımız bu yola kavga için değil, sevgi tohumları ekmek için çıktık. Birbirimizi ötekileştirmek için değil, milletçe ve kardeşce kucaklaşmak için çıktık. Siyasi menfaatler uğruna ayrıştıranlardan ziyade farklılıklarımızı zenginlik addedip birleştirmek için çıktık. Çıktığımız bu uzun ve meşakatli yolda parti olarak önemli ilkeler ve amaçlartaya koyduk.

 

DEVA Partisi olarak kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir yönetimin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek en önemli amaç ve ilkelerimizdir.

 

Bu politikaları uygulamada ve karar almada en önem arz ettiğimiz mevzu şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakat, istişare vetak aklı esas almak olacaktır.

 

Bahsettiğimiz ilkeler, amaçlar ve esaslar doğrultusunda çalışmalarımız başlamıştır. Kurucu il başkanlığı belirleme sürecide malum olunduğu üzere bu esaslarla yürütülmüştür. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan, komisyonumuzda yer alan kıymetli genel başkan yardımcılarımız, merkez yönetim kurulu üyelerimiz, Tokat`lı kıymetli yol arkadaşlarımızla yapılan istişareler sonucu Kurucu İl Başkanlığı görevi ve yetki belgesi şahsıma verilmiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan olmak üzere bu istişare halkasında yer alan ve bizlere bu ulvi göreve layık gören herkese teşekkürlerimi arz ederim. Kurucu il heyetimizin belirlenmesinde de aynı şekilde yapılan istişarelerle birbirinden değerli beş arkadaşımız görevlendirilmiştir. Görev alan Emine Yurtnaç ve Elif Yıldız Hanımefendileri, Mert Özüdiri, Dursun Kocaman ve Saffet Gülsoy Beyefendileri tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Emeğin ve alın terinin başkentlerinden olan Tokat`ımıza katkı sunmaktan ve hizmet etmekten onur ve gurur duyacağız. Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımız olan Tokat`ımız için bugüne kadar durmadan çalıştık. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık, kazandırdık. Elli yıldır ailemizle birlikte bu şehre katkı vermekten her daim şeref duyduk. Gerektiğinde çeşitli görevler alıp, insanımızın yarasına merhem olmak; bir nebze olsun nefes aldırmak için uğraştık. Bugünden sonrada bu şehrin sorunlarına kafa yoracağız. Bu şehirde polemikten yana değil, pozitif politikalardan taraf olacağız ve çalışacağız. Bu şehir için; emekçililerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve emeklilerimiz için; bu şehirde üreten ve bu şehirde tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu şehrin bize, DEVA`ya ihtiyacı var. Bizlerde insanımıza kulak verip, yorulmaksızın çalışacağız.

 

Bugünden itibaren Tokat içintak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen , etnik köken ve mezhep farketmeksizin tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz.

 

DEVA Partisi ülkemize, milletimize ve Tokat`ımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.07.2020
Güncelleme Tarihi : 12.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar