İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı Başkanlığında Gerçekleştirildi

9.7.2020
744 kez Okunmuştur.

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilimizde yürütülen çalışmaların, tedbirlerin ve gündem maddelerinin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler karara bağlandı.

Salgınla mücadele kapsamında devletimizin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşlarımızın yanında yer aldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı ”Covid-19 salgınıyla mücadelede kontrollü sosyal hayat döneminde olduğumuzu belirterek, bu dönemde sosyal ve ekonomik hayat devam ederken sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymanın daha da önem kazandığını söyledi.

Vatandaşlarımızın maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim. Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarımız ile birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek, “Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zgünlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz. Maske takma zorunluluğu ilimizde devam ediyor. Denetimleri sıkılaştıracağız. Kurban Bayramı ile ilgili genelgenin uygulanmasının sıkı takipçisi olacağız. Bunları vatandaşlarımızın sağlığı için uygulanan tedbirler. Vatandaşlarımızı ve sağlıklarını önemsiyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı yanı sıra video konferans yolu ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sümbül, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fatih Demir, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bahadır Uçar, Serbest Eczacı Hakan Yılmazer katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.07.2020
Güncelleme Tarihi : 9.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar