Kadın Kooperatiflerine Kurumsal Kimlik

7.7.2020
1087 kez Okunmuştur.

 

Valilik koordinesinde Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile Tokat merkez ve ilçelerde kurulan kadın kooperatiflerinin markalaşması projesi kapsamında yürütülecek çalışmalar Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığındaki toplantıda ele alındı.

 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; OKA 2020 Teknik Destek Programı 2. dönemine Tokat Ticaret İl Müdürlüğü tarafından sunulan ve haziran ayında sözleşmesi imzalanan “Tokat İli Kadın Kooperatifliğinin Markalaşması” Projesi kapsamında; Valilik öncülüğünde kurulan Kadın Kooperatifleri tarafından üretilecek ürünler için bir marka oluşturulması, logo tasarımının yapılması, kurumsal yazı karakterinin belirlenmesi, yazım kuralları, kartvizit tasarımı, antetli kağıt tasarımı, ürünlerin etiket tasarımı, ürünlerin ambalaj tasarımı, broşürlerin hazırlanması, katalog ve e-katalog hazırlanması, mağaza konseptlerinin oluşturulması mağaza iç mimarisi, tabela tasarımlarının yapılması, zarf ve fatura tasarımı, e-posta imzası, web banner tasarımı, sosyal medya profil ve kapak görselleri tasarımı, dikey banner tasarımı, sunum şablonu tasarımı, tanıtım ve duyurularda logotype kullanımı, marka rengi ve marka mimarisinin çıkartılması işlerine yönelik yapılan ön çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı toplantıda şunları kaydetti: “Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile kadınlarımızın aklından, zekasından, yetenek ve yetisinden, bilgi ve becerisinden faydalanmak için Tokat merkezde ve ayrıca her ilçede en az bir olmak üzere toplam 14 kadın kooperatif kurduk. Bunları ‘Tokat Kadın Kooperatifleri’ olarak örgütledik. Finansman ve öz sermaye desteği sağlamak üzere TKDK’ye yapılacak projeler hazırlandı ve sunuldu. Tokatlı kadınlarımızın ürettikleri ürünleri Türkiye’ye ve Dünya`ya pazarlamak istiyoruz ve bunun için bir sistem kuruyoruz.”

 

Şu anda 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefin 5 yılda 5 bin, 10 yılda 10 bin kadın girişimciye ulaşmak olduğunu belirterek, Kadınlarımızın üretici gücünden daha çok yararlanacağız. Kadının gücü Tokat’ın gücü ve enerjisi demek. Projede emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, Ticeret İl Müdürü Ali Osman Sakar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, OKA İl Koordinatörü Mehlika Dicle ile proje yürütücüleri katıldılar.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.07.2020
Güncelleme Tarihi : 7.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar