KURBANINI PAYLAŞ, KARDEŞİNLE YAKINLAŞ  

5.7.2020
774 kez Okunmuştur.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı vatandaşların kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş sloganıyla her yıl olduğu gibi bu sene de vekâletle kurban kesimganizasyonu başlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  Türkiye Diyanet Vakfı’nın 2020 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içi 975, yurt dışı 825 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

Başkan Erbaş, TDV’nin vekaletle kurbanganizasyonuna destek vermek isteyenlerin www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabileceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız mobil bağış uygulamamızdan kurban vekâletlerini verebilecekleri gibi; il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler. Vatandaşlarımız 0 312 416 90 00 numaralı telefondan arayarak kurban vekâleti hakkında detaylı bilgi alabilir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da din hizmetleri müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki cami dernekleri ve din görevlisi hocalarımız vasıtasıyla kurban bağışlarını güvenle yapabilirler.” dedi

Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi olarak 02.07.2020 tarihi itibariyle Cumhuriyet Meydanı Kapalı Çarşı üzerinde Türkiye Diyanet Vakfına ait Vekalet Kurban Bağış Standı  açıldı. Bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımıza standımıza bekliyoruz. Bilgi için 0 356 214 55 24 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 Ayrıca Vekâletle kurban bağışı yapmak isteyen vatandaşlar başvurularını 31 Temmuz`a kadar  http://bagis.tdv.org adresinden, Banka şubelerinden, PTT şubelerinden ve İl ve İlçe Müftülüklerine yapabilecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.07.2020
Güncelleme Tarihi : 5.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar