Tokat Kadın Kooperatiflerine Finansman ve Öz Sermaye Desteği

2.7.2020
2710 kez Okunmuştur.

 

 

Tokat Valiliği koordinesinde Kadının Gücü Tokat’ın Gücü sloganı ile Tokat merkez ve ilçelerde kurulan 14 kadın kooperatifinin finansman ve öz sermayelerini sağlamak üzere Tarımsal Kırsal Destekleme Kurumuna (TKDK) yapılacak proje başvuruları düzenlenen toplantı ile değerlendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın kıymetli ürünlerini dijitaltamda, satış merkezlerinde Türkiye ve dünya insanıyla buluşturmayı hedefleyen projede Tokat’ın yöresel ürünlerini ve kadınların gücünün ön plana çıkarılacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat merkezde ve ayrıca her ilçede en az bir olmak üzere toplam 14 kadın kooperatifi kurduk. Tokat Kadın Kooperatifleri olarak örgütledik. 250 girişimci kadın ile başlayan projede hedefimiz 5 yılda 5 bin, 10 yılda 10 bin kadın girişimciye ulaşmak.” dedi.

Kadın Kooperatiflerinin finansman sorunlarının halledilerek en kısa zamanda üretici hale geçeceklerini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu sadece kadınlarımızın işlerini kolaylaştırmak onların önlerini açmak değil, aynı zamanda Tokat tarımına, üretimine yapılan bir katkıdır. Tokat’ın ekonomisine, esnafımıza, çiftçilerimize, üreticilerimize, kadınlarımıza büyük destek sağlayacağız. Kadının aklından, zekâsından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların üretici gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü. Biz kadınlarımızı destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, projelerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle, ilçe tarım müdürleri ve proje ekibi katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.07.2020
Güncelleme Tarihi : 2.07.2020