Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Tokat’ta

28.6.2020
1530 kez Okunmuştur.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Tokat’a geldi.

 

Ankara’dan hava yolu ile Tokat’a gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Vali Dr. Ozar Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile protokol mensupları karşıladı. İlk olarak yapımı devam eden Yeni Hava Limanında incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, burada çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı. Ardından Tokat-Niksar yol güzergahında incelemelerde bulunarak dönekse şantiyesine uğradı. Şantiyede Tokat`ta devam eden karayolu yatırımlarım ile ilgili brifink alan Bakan Karaismailoğlu burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

2021 başlarında açılacak

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tokat Hava Limanı’nın 2021 yılı başlarında açılmasının planlandığını belirterek, “Tokat Hava Limanı şantiyesinde incelemelerimizi yaptık. Pist çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki 2 ay içerisinde pistle ilgili tüm işlemler tamamlanmış olacak. Terminal binasında da kaba işlemler tamamlandı, ince işlemlere başlanılacak. İnşallah önümüzdeki yılın başlarında Tokat Hava Limanına güvenilir bir şekilde uçaklarımız inebilecek. İnşallah Tokatlıları Dünya ile buluşturmuş olacağız. Tokat’a yakışır bir hava limanı ile önümüzdeki yılın başlarında tanımış olacağız. Çalışmaların biran önce bitmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

 

Tokat-Niksar Karayolunda Çalışmalar Hızla Sürüyor

Bakan Karaismailoğlu, Tokat-Niksar karayolunda çalışmaların hızla sürdüğünü belirtip, “Tokat-Niksar karayolunun şantiyesinde bulunmaktayız. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Yolun bir kısmı tamamlanıp trafiğe açıldı. Kalan kısımların planlamalarını yapıyoruz. Tokat-Niksar karayolunu 2x2 güvenli bir yol olarak Tokatlılara, Niksarlılara hizmete almanın hedefi içerisindeyiz. Niksar, Tokat’ın Karadeniz’e açılan bir noktası. İnşallah ilerleyen dönemlerde Tokat’ı konforlu bir şekilde Karadeniz’e bağlamış olacağız.” dedi.

 

15 Ülke ile Uçuşlar Başladı, 100 Ülke İle Görüşülüyor

Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında Pandemi sonrası 15 ülke ile uçuşların başladığını 100 ülke ile uçuşların başlaması için görüşmelerin sürdüğünü dile getirerek, “1 Haziran’dan itibaren yeni normalleşmeye başlamıştık. 100 ülke ile uluslararası uçuşların başlaması için görüşmelerimiz devam ediyor. Yoğun bir diploması var. Yaklaşık 15 ülke ile uçuşlarımız başladı. Diğerlerinin de takipçisiyiz. Bu sadece bizim isteğimiz ile olmuyor. Karşı tarafı da ikna etmemiz gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte, hükümetimiz el birliği ile bu sürecin kısa sürede atlatılması için çalışıyoruz.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

 

Bakan Karaismailoğlu Çevreyolunda İncelemelerde Bulundu

Tokat Çevre Yolu heyelan ıslahı kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, “Heyelan gibi afetlere karşı 8,1 km’lik alan hızla iyileştiriliyor. 5 köprüyle birlikte bu yıl güvenli ulaşıma hazır hale gelecek yol, Tokat’ın ulaşım konforunu artıracak.” dedi.

 

Kanat Tokat ve Hıdırlık Köprüsü`nde İnceleme

Ziyaretleri kapsamında Tokat Belediyesi`nin önemli projeleri arasında bulunan Kanal Tokat ile Hıdırlık Köprüsü`nde incelemelerde bulunan Bakan karaismailoğlu, Selçuklu döneminin Tokat’taki ihtişamlı eserlerinden 770 yıllık Hıdırlık Köprüsü’nden yatırımlarımızla büyüyen Tokat’ı seyrettik. Medeniyetimizin hafızası konumundaki tarihi köprü, adeta Tokat için istikametimizi çiziyor. Çalışmaya ve büyümeye devam. diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.06.2020
Güncelleme Tarihi : 28.06.2020