Tokat’a Sekiz Yeni Sentetik Çim Saha

23.6.2020
1352 kez Okunmuştur.

 

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Gençlik Spİl Müdürlüğü tarafından başlatılan ve SpToto Teşkilat Başkanlığı’nca finanse edilecek olan sekiz yeni sentetik çim sahanın yapım işi ihalesi tamamlandı.

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yeni dönem Spprojeleri arasında yer alan sentetik çim saha alanları için Gençlik ve SpBakanlığı ile yapılan görüşmelerle ödenek kısımları tamamlandı.

 

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 20 Şubat 2020 tarihinde imzalanan protokolle Gençlik ve SpBakanlığımız Tokat’ın tamamında 42 Milyon TL’lik spyatırımlarına başladı. Bu doğrultuda Valiliğimiz, Belediyemiz ve Gençlik Spİl Müdürlüğümüzle birlikte Tokat Merkez için spprojelerimizi Bakanlığımıza sunduk ve bunların finans edilmesi noktasında kararlar alındı.

 

Bahçelievler, Bedestenlioğlu, Beybağı, Erenler, Karşıyaka, Mahmutpaşa, Topçubağı ve Yeşilırmak Mahallelerimize yapılacak olan 15x30 metre ölçülerinde Sentetik Çim Saha Yapım işi ihalesi tamamlandı. İnşallah en kısa sürede yapımı tamamlanarak mahalle sakinlerimizin hizmetine açacağız. Sentetik Çim Sahalarımızın yapımları SpToto Teşkilat Başkanlığı tarafından finanse edilecek.

 

Halkımızın sağlığı, mutluluğu bizim için her şeyden önce gelir. Tokat Belediyesi olarak spora ve sporcuya her zaman destek oluyoruz. Bu kapsamda mahallelerimizde spyapılabilecek alanlar oluşturmayı kendimize hedef edinmiştik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar belediyemiz bütçesi ile dokuz farklı bölgede sentetik çim saha, şehrimizin iki ayrı noktasında da spkompleksleri ve basketbol sahaları yaptık. Böylece çocuklarımızın, gençlerimizin ve halkımızın spyaparak sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyoruz.

 

Gençlik ve SpBakanlığımızla yaptığımız görüşmelerimizle hamdolsun bugün projelerimiz birer birer yükselmeye başlıyor.

 

Başta; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve SpBakanımız Mehmet Muharrrem Kasapoğlu’na, Sayın Valimize, Tokat Ak Parti Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Tokat’ımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.06.2020
Güncelleme Tarihi : 23.06.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar