TOGÜKARMER’de “İş’te Kariyeriniz Projesi” Protokolü İmzalandı

9.6.2020
2492 kez Okunmuştur.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ile Essa Danışmanlık Ltd. Şti. arasında düzenlenen “İş’te Kariyeriniz Projesi” Protokolü imzalandı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde gerçekleşen imza törenine, Rektörü  Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, TOGÜ KARMER Müdürü Doç. Dr. Doğan Bozdoğan, Essa Danışmanlık Ltd. Şti Genel Müdürü Sedat Ay Katıldı.

İmzalanan proje kapsamında Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), sektördeki firmaların istediği nitelikte personel için gerekli eğitim ve sertifika alt yapısını sağlayarak, Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle Essa Danışmanlık istihdam ofisi iş birliği sağlanacaktır. KARMER öncelikle TOGÜ öğrencileri ve mezunlarını istihdam etme noktasında bir eğitim merkezi haline getirilecektir. Proje kapsamında hedeflenen 1500 öğrenciye eğitim ve staj olanağı sağlanacak olup, eğitimlerini ve stajlarını tamamlayan öğrenciler anlaşmalı firmalarda istihdam edilecektir.

Proje, Üniversite sanayi iş birliğini sağlayarak, nitelikli eleman yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Sanayinin istediği niteliğe sahip öğrenciler yetiştirme hedefini gözeten bu projenin temel amaçları işsizliği azaltmak, yeni nitelikli işgüçlerine istihdam olanağı sağlamak ve ilimize sosyo-ekonomik anlamda katkı sağlamaktır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.06.2020
Güncelleme Tarihi : 9.06.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar