TOKAT`A İLK MOBİL ATIK MERKEZİ

2.6.2020
2420 kez Okunmuştur.

 

 

Tokat Belediyesi tarafımdan sıfır atık projesi kapsamında ilk mobil atık merkezi hizmete sunuldu.

 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan`ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Tokat Belediyesi tarafından Altıyüzevler Mahallesi`ne yerleştirilen ilk mobil atık merkezini yerinde inceledi.

Bu yıl içerisinde 10 ayrı noktada yer alacak olan Atık Getirme Merkezleri geri dönüşebilen yedi atığı ayrı ayrı toplayarak ekonomiye yeniden kazandırılmasına olanak sağlayacak.

 

Başkan Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

Sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla Sıfır Atık Projelerimizden birini daha gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Belediyemiz tarafından Altıyüzevler Mahallesi`ne yerleştirilen ilk mobil atık merkezini yerinde inceledik.

Siz de ambalaj, kâğıt, plastik, cam, metal, elektronik, atık pil ve bitkisel yağ atıklarınızı atıklarınızı merkezlerimize getirerek geri dönüşüme destek olabilirsiniz

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.06.2020
Güncelleme Tarihi : 2.06.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar