İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Yapıldı

30.5.2020
48 kez Okunmuştur.

 

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Tokat’ta yürütülen çalışmalar ile tedbirlerin görüşüldüğü İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonunda video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda uygulanan kararlar gözden geçirilerek, alınacak kararlar ve tedbirler değerlendirildi.

 

Salgınla mücadele kapsamında devletimizin aldığı tedbirler ve sağladığı imkânlarla vatandaşlarımızın yanında yer aldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşların salgından etkilenmemesi ve sıkıntılarının hafifletilmesi için gerekli desteklerin verildiğini ve verilmeye devam edeceğini hatırlattı.

 

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve kimsesi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, bugüne kadar Vefa Sosyal Destek Gruplarının taleplere verdikleri cevapla hiçbir vatandaşın yalnız bırakılmadığını söyledi.

 

Kademeli olarak normalleşme sürecine geçilmeye başlandığını, vatandaşlarımızın maske takmaya, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına rehavete kapılmadan riayet etmesinin önemine vurgu yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu hususları ihmal etmeyelim. Muhakkak maskeyle dolaşalım, sosyal mesafeye uyalım, su ve sabun bizim dostumuz, hijyen kurallarına dikkat edelim.Bunlar bizim vazgeçilmez kurallarımız.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, pandemi sürecinde alınan tedbirlerin Tokatlı vatandaşlarımız ile birlikte başarıyla uygulandığını kaydederek,“Bugüne kadar salgın kapsamında alınan tedbirleri büyük bir sabır ve anlayışla yerine getiren Tokatlı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Süreç tamamen bitmiş değil, normalleşme sürecinde de ekiplerimizle sahada olacağız, esnaflarımızı, vatandaşlarımızı, çalışanları iş yerlerinde ziyaret edip bilgilendirme ve kontrollerde bulunacağız. Sabırla, birlik ve beraberlik içerisinde bu zgünlerin üstesinden gelmeyi başardık, rehavete kapılmak yok kurallara uymaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve kurul üyeleri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 30.05.2020
Güncelleme Tarihi : 30.05.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar