Esnaf Kefalet Kooperatifi Aracılığı İle 1103 Esnaf ve Sanatkar 25 BinTL’lik Kredi Kullandı

21.5.2020
259 kez Okunmuştur.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Aracılığı İle 1103 Esnaf ve Sanatkar 25 Bin TL’lik Kredi Kullandı-

 S.S. Tokat Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, korona virüsle mücadele kapsamında esnaf ve sanatkarlara verilen destek kredisi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bu kapsamda mali verileri paylaşan Aydoğan, bu zorlu süreçte esnaf ve sanatkarlara rahat bir nefes aldıran destek kredisinin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Aydoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “COVID-19 salgını nedeni ile işleri zarar gören esnaf sanatkârlarımızın, süreci daha kolay atlatabilmesi için devletimiz bir dizi kararlar almış ve süratle uygulamaya geçmiştir. Bu meyanda; Kooperatifimiz kefaleti ile Halk Bankasından Kredi kullanmış olantaklarımızın kredilerinin, Bankanın kullandırım yaptığı tarihe göre ödeme vadeleri 1 Nisan ile 30 Haziran Tarihleri arasına denk gelen taksitleri, faizsiz olarak 3 ay ertelenmiştir. Kredi Ödeme Tablosunda geriye kalan taksitleri de buna bağlı olarak ötelenmiştir. Bu anlamda, 4. 5. 6. aylara denk gelen toplam 1885tağımızın 12.127.000 TL Kredi taksiti ertelenmiştir. Buna ilaveten işleri durma noktasına gelen esnaf ve sanatkârımıza, Halk Bankası ile Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile 25.000 TL Kredi kullandırılması kararı alınmış, 30.03.2020 Tarihinde başlayan süreç süratle uygulamaya konulmuştur. Şu ana kadar bizim kooperatifimiz kefaleti ile 1103tağımıza kredi kullandırılmış ve halen kullandırım yapılmaya devam edilmektedir. Bu kararları alarak, esnaf ve sanatkârımızın hiç değilse acil ihtiyaçlarının giderilmesi, bu zgünde devletin yanında olduğunun gösterilmesi sebebi ile başta Sayın, Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, Halk Bankası Genel Müdürümüze, Halk Bankası Esnaf Bankacılığı Daire Başkanımıza, Genel Başkanımıza, Bölge Birlik Başkanımıza ve bu zgünlerde esnaf ve sanatkârımız için adım atan herkese teşekkür ederiz. Bu anlamda gerek Bankaya gerekse kooperatiflerimize çok yoğun müracaatlar alınmıştır. Birçok kurum, esnek çalışma modeline geçerek yarı zamanlı çalışırken, mesai mefhumu tanınmadan adeta can siparane çalışan, elbet en başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, güvenlik güçlerimiz ve çalışmak zorunda olan tüm kesimlerin halkın ihtiyacını karşılayabilmek adına tezgâhlarının başından ayrılmayıp bir kamu görevi yaptığının bilinciyle hizmetine devam eden esnaf ve sanatkârımızın ve elbette esnaf ve sanatkârımız için mesai mefhumu tanımadan resmî tatillerde dahi mesai yaparak, Esnafımızın talebini bir an önce yerine getirmeye çalışan, başta Tokat Halk Bankası Müdürü ve Kıymetli Personellerine, nihayet her gün fazla mesai yaparak, hafta sonu dâhil çalışarak her zaman Esnaf ve Sanatkârımız için titizlikle, gayretle çalışan kooperatif personellerimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Kooperatif olarak her zaman olduğu gibi esnaf ve sanatkârın gücü olarak sağlam ve güçlü yapısı ile en zzamanlarda dahitaklarımızın yanında yakınında hizmetinde olduğunun bir kez daha altını çizerken, Yüce Allah’tan son günlerine geldiğimiz Ramazan’ı Şerif’te tutulanuçların, edilen duaların kabulü ile bu zsürecin bir an önce sona ermesini, virüs belasından tüm insanlığın bir an önce kurtulmasını diliyor, başta Esnaf ve Sanatkârımız olmak üzere Milletimizin ve Tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediysaygılar sunuyoruz”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.05.2020
Güncelleme Tarihi : 21.05.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar