Başkan Eroğlu, Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi’ni ziyaret etti

23.2.2020
164 kez Okunmuştur.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Soğukpınar Mahallesi’nde teknik ekibi ve Mahalle Muhtarıyla incelemelerde bulunan Başkan Eroğlu, bir yandan da esnaflarla görüşüyor, vatandaşların taleplerini dinliyor.

Soğukpınar Mahalle ziyareti esnasında Mevlevihane karşısında yer alan ve Tokat Belediyesi tarafından restore edilen tarihi konakta Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi’ne uğrayan Başkan Eroğlu, mekanı güzel bir işletme haline getiren 28 yaşındaki kadın girişimci Seda Karlıkaya’yı girişiminden dolayı tebrik ederek, başarılar diledi.

Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi’nin yer aldığı konakta çocukluk hatıralarının canlandığını belirten Başkan Eroğlu, atölyeyle ilgili şunları söyledi:

“Soğukpınar Mahallesi ziyaretimiz sırasında Bebeklerin fotoğraflarının çekildiği, çocuklarımızın ilk doğduğu andan itibaren fotoğraflandığı tarihi bir mekandayız. Beysokağında yer alan bu konağı güzel bir işletme haline getirerek Tokat’a böylesine güzel bir işletmeyi kazandıran kıymetli hanım kardeşimizi tebrik ederim. Hanım kardeşimizin, kadın müteşebbis olarak burayı açıp işletmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduk, başarılar diliyorum.

Tokat’ın tarihi sokaklarından birinde tarihi bir konakta çocuklarımızla geçmişi yad etmek, fotoğraf çekinmek isteyen tüm hemşehrilerimizi buraya davet ediyorum.”

Doğum-Bebek Fotoğraf Atölyesi işletmecisi Seda Karlıkaya ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek işletme hakkında bilgiler verdi. Fotoğrafçılığın yanı sıra annelere hamilelik döneminden itibaren çeşitli desteklerinde verildiğini belirten Karlıkaya; “Doğum öncesi eğitim veren arkadaşlarımız burada annelerle buluşuyor, çay içip sohbet ediyve onlara her türlü desteği veriyorlar. Bayanları bu mekânda bir araya toplamaya çalışıyoruz. Hamilelik döneminden 8 yaşa kadar tüm annelere anı-hatıra biriktirmek istiyoruz. Bunları fotoğraflamak, albümlemek isteyen herkesi bu tarihi konağa bekliyoruz dedi.

Kültür Sokağı oluşturulmasında emek veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür eden Soğukpınar Mahalle Muhtarı Rasim Yılmaz; “Sokağımızı kültür sanat sokağı olarak hayal ediyve sizlerin sayesinde gerçekleştiriyoruz. Bu tarihi sokağımıza tüm Tokatlıları davet ediyoruz, inşallah Seda hanımın bu girişimi teşvik edici olacaktır” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.02.2020
Güncelleme Tarihi : 23.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar