YAZMACILAR HANINDA BÜYÜK YANGIN

20.1.2020
133 kez Okunmuştur.

Tokat’ta Yazmacılar hanın çatı kısmında çıkan yangında alevler gecenin karanlığını aydınlattı. Edinilen bilgiye göre; Tokat Sebze Halinin yan tarafında bulunan yazmacılar hanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Devriye gezen polis ekiplerinin ihbarı üzerine olay yerine Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Betonarme olan binanın çatısında çıkan yangın çatı altında bulunan malzemelerin etkisi ile biranda yayıldı.

 BAŞKAN EROĞLU KRİZ MASASI KURDU

 Maddi hasarlı yangının kontrol altına alınmasından sonra kriz masası kuran Başkan Eroğlu, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Eroğlu yangında dükkanları ve malları zarar gören esnafların yanında olduğunu belirterek; “Yazmacılar üretim hanında meydana gelen yangın sonrası Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Birim Müdürlerimizle alınacak tedbirlerle ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Tokat Belediyesi olarak esnaf kardeşlerimizin sıkıntılarını bertaraf etmek için tüm ekiplerimizle çalışıyoruz” dedi.

 “Başkanımızla Birlikte, Maddi Ve Manevi Her Türlü Desteği En Kısa Sürede Sağlayacağız”

 Başkan Eroğlu ile birlikte olay yerinde incelemelerde bulunan Tokat Valisi Ozan Balcı ise; Yeniyurt Mahallesi Yaş Sebze ve Meyve Hali yanındaki Yazmacılar Hanı üretim tesisinde meydana gelen yangın, ekiplerimizin zamanında müdahalesi ile kontrol altına alındı. Can kaybı olmayan yangın maddi hasarla atlatıldı. Yangında zarar gören esnaflarımızın yanındayız. Belediye Başkanımızla birlikte, maddi ve manevi her türlü desteği en kısa sürede sağlayacağız. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” Dedi

 TOKAT YAZMACILAR SİTESİ`NDEKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

 Tokat’ta Yazmacılar Sitesi`nde çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangında 22 iş yerinde büyük maddi hasar meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Tokat Sebze Hali`nin yan tarafında bulunan Yazmacılar Sitesi`nde ilk belirlemelere göre sobadan çıktığı tahmin edilen yangın yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alınabildi. Yazma yapımında kullanılan boya ve birçok kimyasal maddenin bulunduğu sitede küçük çaplı patlamalar meydana geldi. Çatıda başlayan alevlerin yayılması ile büyüyen yangına il itfaiye ekiplerinin yanı sıra ilçelerden gelen itfaiye ekipleri ve polis TOMA araçları müdahale etti. Alevlerin göğe yükseldiği binada yangını iş yeri sahipleri yaşlı gözlerle izledi. Olay yerine gelen Tokat Valisi Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Emniyet Müdürü Göksal Topaloğlu incelemelerde bulundu. Vali Balcı, 22’ye yakın esnafın bulunduğu Yazmacılar Sitesi`nde ilk bilgilere göre yangının sobadan çıktığını belirterek, İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarına devam ediyor. Esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz dedi. Belediye Başkanı Eroğlu ise, yangının alt katlara sirayet etmemesi için ekiplerin çalışma yaptığını belirterek, “Yaş Sebze ve Meyve Hali yanındaki Yazmacılar Hanı üretim tesisinde sabah saat:06.00 civarında meydana gelen yangına İtfaiye ekiplerimiz ilk andan itibaren müdahale ettiler. Yangının yanıcı maddelerin etkisi ile büyümesi sonucu çevre ilçelerimizden gelen takviye itfaiye ekipleri ve Polis tomalarımızın yardımlarıyla kısa sürede yangını kontrol altına aldık. Can kaybının olmadığı yangında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi Yazmacılar Hanı esnaflarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim her türlü felaketlerden cümlemizi muhafaza eylesin. Sayın Valimiz ile birlikte ilk anlardan itibaren olay yerine intikal ederek tüm ekiplerimizle yangın bölgesinde esnaf kardeşlerimizin yanında olduk. Allah’ın izni ile maddi hasarları gidermek için elimizden geleni yapacağız. Tüm Tokatlı hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu. Yazmacılar Sitesi`nde iş yeri bulunan Mehmet Ergezer, 22 esnafın faaliyet gösterdiği işletmelerdeki toplam zararın büyük olduğunu ifade ederek, “Maddi kaybımız 20 milyonun üzerindedir. Burası sadece depo olarak kullanılan bir yer değil, imalathaneler de var. Boya hammaddeleri, kalıplar var. Biz devletimizden buranın afet kapsamına alınarak yardım yapılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.01.2020
Güncelleme Tarihi : 20.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar