“Engellilerin Yaşamlarını Kolaylaştırmamız Lazım

6.1.2020
104 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında engellilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak ve engelli ailelerinin sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için toplantı düzenlendi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda gün içerisinde engelli ailelerinin çocuklarını bırakabilecekleri bir yaşam merkezi yapılması için yapılması planlanan çalışmalar ele alındı. Toplantıda merkezin yapılabileceği yerler ve uygulanabilecek projeler ile ilgili istişarelerde bulunuldu.

Vali Dr. Ozan Balcı, engelli ailelerinin gün içerisinde işleri olduğunda çocuklarını bırakabileceği, engellilerin sportif, sanatsal ve kültürel aktiviteler ve kurslarla destekleneceği bir yaşam merkezinin yapılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz engelli dostuyuz. Engelli ailelerinin sorunlarını önemsiyoruz. Hep birlikte yaşıyoruz. Bizim amacımız, onlara destek vermek, hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak. Yaşam ve bakım merkezi yapacağız. Bunun için birlikte çalışacağız. Gayemiz Tokat’a bu merkezi kazandırmak.” dedi.

Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, engelli dernekler temsilcileri ve ilgililer katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.01.2020
Güncelleme Tarihi : 6.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar