ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN 81’İNCİ YILINDA ANILDI

..
29 kez Okunmuştur.

Büyük Önder, Başkomutan ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 81’inci yıl dönümünde anıldı.

Çelenk sunumu ile başlayan anma töreni, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında devam etti.

Törende Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Tokat Belediyesi Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlıkları da anıta çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve Belediye Bandosu eşliğinde, Müzik Öğretmeni Tülin Şahiner yönetiminde İstiklal Marşı okundu.

Çelenk sunma törenin ardından il protokolü, görevli öğretmen ve öğrencilerle birlikte tüm katılımcılar 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayındaki yerlerini aldı.

Burada da İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreninde açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Ortaokulu Müdürü İsa Çabuk yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Gaziosmanpaşa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elvan Çolak Bektaşoğlu yaptı.

Programda ayrıca 10 Kasım ve 7’den 70’e Atatürk konulu sinevizyon gösterileri yapıldı.

Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Ahmet Berkay Uçurumun’un “Mustafa Kemaller Tükenmez” adlı şiirini okuduğu anma töreninde, Gaziosmanpaşa Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Halil Çal tarafından hazırlanan “Sarı Zeybek” ve “Kostak Ali Zeybek” gösterileri sunuldu.

Törende ayrıca Gaziosmanpaşa Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencileri “Bizimlesin Ata’m” adlıatoryo gösterisini sundu.

Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencileri, Müzik Öğretmeni Figen Esin Yürüdür yönetiminde “Nasıl Söylerim Öldüğü” ve “En Büyük Yasım” adlı şarkıları seslendirdiler.

Anma programında son olarak Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğretmenleri Atatürk’ün sevdiği türkülerden “Vardar Ovası” ve “Yemen Türküsü” nü seslendirdiler.

10 Kasım Atatürk’ü Ama Günü programı, törende görev alan ve törene katılan öğretmen ve öğrencilerin il protokolü ile hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Güncelleme Tarihi : 11.11.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar