Tarihi Yazmacılar Hanı Butik Otel Açılıyor

9.9.2019
793 kez Okunmuştur.

Tokat’ın Cami Kebir Mahallesi’nde bulunan Yazmacılar Hanı’nın butik otele dönüştürülmesi için devam eden çalışmalarda sona gelindi. Butik otelin bu ay içerisinde açılması bekleniyor.

Bölgenin en büyük yöresel restoranını barındıracak olan otelin, 60 kişilik de turist kapasitesi bulunuyor.

Tokat’ın tarihi Yazmacılar Hanı’nın butik otele dönüştürülmesinin kentin turizmine büyük katkıları olacağını söyleyen İşletme Sahibi Özkan Gündüzlü çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“BURASI NEFES ALAN BİR BİNA”

Gündüzlü yapı hakkında şunları söyledi; “Tokat Yazmacılar Hanı’nın tarihi dokusu tartışılmaz. Buranın belli bir kısmı Selçuklu yapısı, belli bölümü de Osmanlı yapısı. 1200’lerde yapılan bu binanın duvarları badadi sıva. Burası nefes alan bir yapı aynı zamanda. Yazmacılar hanı günümüze yalıtımlı bir bina”

“900 ADIMDA 900 YILLIK TARİH SOKAĞINDA GÜZEL BİR YATIRIM YAPTIK”

Hanı butik otele dönüştürme çalışmaları ile ilgili de bilgiler aktaran Gündüzlü; “Biz şimdi bu tarihi hanı butik otel haline getiriyoruz. Burası Vakıflar Bölge Müdürlüğünden tarafımızca 23 yıllığına kiralandı. Otelimizde 20 odamız var. Odalarımızda da 19 adet çift kişilik, 20 tane de tek kişilik yataklarımız var. Burada toplam 60 tane turist konaklayabilecek. Bu ay içerisinde de otelimizi açmayı planlıyoruz. Ufak tefek eksiklerimiz kaldı. Onları da tamamladığımız zaman otelimiz hizmete hazır hale gelecek. 900 adımda 900 yıllık tarih sokağında güzel bir yatırım yaptığımıza inanıyorum. Açılışımızdan sonra artık burada bölgenin en büyük restoranı olarak da hizmet vereceğiz. Restoranımız tüm Tokat halkına açık olacak. 250 metrekarelik bir restoran kısmımız da olacak otelin içerisinde. Binamızın bodrum katı da var. Burayı da mutfak, personel odaları ve soğuk hava depoları şeklinde temin ettik. Burada bir yöresel mutfak olacak. Bölgenin en iyi aşçılarıyla, garsonlarıyla kaliteli bir hizmet sunacağız. İnşallah çok güzel olacak” diye konuştu.

“OTELİMİZ SAYESİNDE TOKAT’IN TURİZM KOZU DA ARTMIŞ OLACAK”

İşletme Sahibi Özkan Gündüzlü, Butik otelin Tokat’ın turizmine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek; “Aynı zamanda butik otelimiz sayesinde Tokat’ın turizm kozu da artmış olacak. Tokat’a turist getirebilmek için elimizden geleni yapacağız. Gerekli acentelerle bağlantılar kuruyoruz. Burayla ilgili tepkiler çok olumlu. Seneye Nisan ayında 5 bin kişinin bağlantısı yapıldı bile. Bunların 3 bin tanesi Avusturalyalı, 2 bin tanesi Hindistanlı. Her gün bir otobüs insanı burada ağırlayacağız. Herkesten olumlu tepkiler alıyoruz. Tokat’a gelindiğinde bir taş ve ahşap binada, enerjisi yüksek bir binada kalmak insanlar tarafından tercih edilecek diye düşünüyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.09.2019
Güncelleme Tarihi : 9.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar