Tokat`ta Zafer Bayramı coşkusu

1.9.2019
170 kez Okunmuştur.

 30 Ağustos Zafer Bayramı Cumhuriyet Meydanı`nda düzenlenen törenle kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı`na çelenk konulmasıyla başladı. Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Rıfat Dönel ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Atatürk Anıtı önüne çelenk sundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Valilik makamında kutlamaları kabul etti. Tebrigat kabulünün ardından Cumhuriyet Meydanı`nda yapılan törene geçildi. Törende Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Rıfat Dönel ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, törene katılan protokol mensupları, askeri birlikler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşları selamlayarak, bayramlarını kutladı.
Törende, Piyade Yüzbaşı Hasan Çağlar Halli günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın tebrik mesajının okunduğu kutlamalarda öğrenciler tarafından Zafer Bayramı temalı şiirler de okundu. Halk oyunları gösterilerinin sunulduğu tören öğrenciler, gaziler ve askerlerin resmi geçişi ile sona erdi.
Törene Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Rıfat Dönel, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, il protokolü, askeri birlikler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.09.2019
Güncelleme Tarihi : 1.09.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar