ACEMİ ERLER YEMİN ETTİ

10.7.2019
297 kez Okunmuştur.

Tokat 48. Piyade Eğitim Alayı`nda vatani görevlerini yapan 99/2 tertip 2`inci kademe acemi erler dün düzenlenen törenle yemin etti.

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ant içme töreni için alay sancağının yerini almasının ardından erler yemin etti. Daha sonra Piyade Er Kemal Kaya tarafından Eğitim ve Doktrin Komutanı Korgeneral Şeref Öngay`ın yemin eden erlere gönderdiği tebrik mesajı okundu. 99/2 tertip 2`inci kademe erler adına birliğe ilk katılan Piyade Er Tugay Atak tarafından Mehmetçik yaş kütüğüne plaket çakılması ile devam eden törende Piyade Tugay Atak`a belge ödülleri takdim edildi. Alayda düzenlenen törene, Garnizon ve 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu,  İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şube Başkanı İbrahim Güleç ve asker aileleri katıldı.

Aynı kışlada daha önce 1999 yılında askerlik yapan Nusrettin Kümek ve oğlu Piyade Er Anıl Kümek ile 1993 yılında aynı kışlada askerlik yapan İmdat Ergün ve oğlu Piyade Er İslam Ergün`e şükran plaketi ve katılım belgeleri takdim edildi. Daha sonra P.Er Mahmıt Avcıbaşı`nın ant içen erler adına yaptığı konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Garnizon ve 48. Piyade Er Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Albay Rıfat Dönel, unutmayacak bir törene şahitlik edildiğini belirtti. Albay Dönel, “Türk askeri olmak, Mehmetçik tarifsiz bir şereftir, çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Artık kutsal görev sırası sizde! Sizlere güveniyve inanıyoruz. Vazifeniz hayırlı ve uğurlu olsun. dedi.

Mehmetçikleri yetiştiren silah arkadaşlarına seslenen Dönel, Ailelerimizin emaneti olan Mehmetçikleri gece gündüz demeden sabırla, inanç ve sevgiyle nakış nakış işlediniz. Evlatlarımıza Mehmetçik ruhu verdiniz. Sizleri yürekten kutluyorum. Sizler;du millet bilincimizin, karşılıksız bir sevginin ve sonsuz Anadolu sıcaklığının emsalsiz timsalisiniz. Emanetleriniz bizim göz bebeklerimizdir. Onlar artık bizim de evlatlarımızdır. Gönlünüz rahat olsun. ifadelerini kullandı.

Daha sonra tören geçişi yapıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.07.2019
Güncelleme Tarihi : 10.07.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar