GEZİRLİK SAKİNLERİNİN ŞİKAYETLERİ DİNLENDİ

10.7.2019
199 kez Okunmuştur.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünün başlattığı mahalle toplantıları emniyet müdürü ve şube müdürlerinin katılımı ile Gezirlik ve Yeşilova mahallesinde yapıldı.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce, il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 42 mahallede başlatılan “Huzur Toplantısı” devam ediyor. Huzur toplantıları mevcut olan kamu düzeni ve güventamının korunması, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarının sağlanması, sunulan güvenlik çalışmalarının etkinliğinin artırılması, sorunların çözümü noktasında vatandaşların talep ve önerilerinin doğrudan öğrenilmesi amacıyla başlatıldı. Doğukent Mahallesi huzur toplantısının ardından 7. toplantı Gezirlik ve Yeşilova mahalleleri için düzenlendi. İki mahallenin muhtarının da hazır bulunduğu toplantı Gezirlik camii önünde mahalle sakinlerinin katılımıyla yapıldı. Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ekibiyle birlikte toplantıda hazır bulundu.

 

Mahalle sakinlerinin şikayetleri genellikle trafik ile ilgili konularda oldu. Özellikle drift atanlar konusunda gelen bir şikayeti değerlendiren Emniyet Müdürü Topaloğlu bu konudaki hassasiyetini hatırlatarak konuyla ilgilenilmesi talimatı verdi. Ayrıca vatandaşın huzurunu bozucu her türlü durumda  vatandaşın mutlaka 155’i araması için mahalle sakinlerine uyarıda bulundu. 2018 yılında trafik güvenliğini tehlikeye düşürme açısından 5 olay gerçekleşen Gezirlik’te 2019 yılının 7. ayına kadar 7 olay gerçekleşti. Bu 7 olay alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan oldu. Mahallede sık sık yoldan kaynaklı olarak trafik kazası yaşanan noktayla ilgili de mahalle sakinleri çözüm talep etti. Emniyet Müdürü Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerine söz konusu yerde durum tespiti yapılarak rapedilmesini istedi. Genel olarak Gezirlik mahallesinin de huzurlu bir mahalle olduğu 2019 yılı başından beri sadece 17 olay gerçekleştiği bildirildi.

Tokat’ın suçanına bakıldığında oldukça huzurlu bir şehir olduğunu hatırlatan Emniyet Müdürü Topaloğlu, yine de bazı uyarılarda bulundu: Açık havada yapılacak düğün ve eğlencelerin polise mutlaka bildirilmesi gerektiğini hatırlattı. Topaloğlu, “Telefonla dolandırıcılık olaylarında dolandırıcı arıy‘hakim, savcı, polis olduklarını söyleyerek para istiyor. Hiçbir polis, savcı, hakim sizden para istemez. Bunlar kesinlikle dolandırıcı. Kanmayın” dedi.

 Hırsızlık olayları yaşanmaması için değerli eşyaların yatak odasında saklanmaması gerektiği, akşam evde olunmadığı durumlarda bir ışığın yanar vaziyette bırakılması gerektiği ve kapıların mutlaka evden çıkarken kilitlenmesi uyarıları yapıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.07.2019
Güncelleme Tarihi : 10.07.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar