CHP’Lİ ERGÜN YENİDEN MERKEZ İLÇE BAŞKANI

25.12.2017
495 kez Okunmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Olağan Kongresi Dedeman Otel’de gerçekleştirildi. Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi başkanlığında gerçekleşen kongreye 245 delege katılım sağladı.

Kongre Divan Başkanlığının kurulması ile açılan kongre, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin açılış konuşması ile devam etti.

İKTİDARIN GÖZÜ VATANDAŞIN CEBİNDE

Hakverdi konuşmasının başında önceki gün yapılan bütçe görüşmelerine değinerek; “Bütçeye bakıldığı zaman görüyoruz ki iktidarın gözü vatandaşın cebinde. Bu bütçeyi de ekonomisi iyi olan yandaş şirketlerine harcayacaklar. Bu bütçede de maalesef vatandaşa hizmet yok. Bütçe, iktidarın kimden yana olduğunu, hangi sınıftan yana olduğunu, kimi sevdiğini, kimi sevmediğini gösteren ekonomik kriterdir. Bu iktidar işçiden, çiftçiden, memurdan, esnaftan yana değil, yandaş zengin şirketlerden yana. Bunları söylemek yetmiyor. Bunu vatandaşa fark ettirmemiz lazım. Bunun için de örgütlenmemiz çok önemli. Burası gibi yerlerle sorunları vatandaşa aktaracağız. Örgütlü ve disiplinli bir şekilde hep beraber bir ülke ve ideal uğruna çalışacağız. Örgütlü güç her şeyden önemlidir. Bizler de bu gücümüzü kullanarak partimizi iktidara taşıyacağız” dedi.

Milletvekili Hakverdi, yeni seçilecek örgütün CHP’yi 2019 yılına taşıyacak olan ve ikinci Kurtuluş Savaşı’nı verecek olan örgüt olduğunu belirterek sözlerini sonlandırdı.

Ali Haydar Hakverdi’nin konuşmasının ardından hesap raporlarının okunması, görüşülmesi, onaylaması ve aklanması gerçekleştirilerek CHP Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün’ün faaliyet raporu delegelere sunuldu. Ergün’ün faaliyet raporu sunumunun oylanmasının ardından CHP İl Başkanı Feramus Şahin, konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı.

BU KONGRENİN YAPILMASINA MÜSAADE EDİLMEDİ

Feramus Şahin, konuşmasına referandum dönemini hatırlatarak başladı. Şahin sözlerine şöyle devam etti; “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak laik devlete, üniter devlete, cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’e sonuna kadar sahip çıkacağız. Biliyorsunuz 16 Nisan’da yüzde 51 ile bir karar verildi. Bu referandum sonucunda artık parlamenter sistemin askıya alınıp Türkiye’de tek adamlı bir yönetim olmasına karar verildi. Bu kongreden çıkacak olan Merkez İlçe Başkanlarımız ve Merkez İlçe Örgütlerimiz önümüzdeki süreçte yine aynı ilke uğruna çalışacaklar. Bu kongre gerçekten çok önemli. Ancak biz bu kongremizi gerçekleştirirken çok zorluklarla karşılaştık. Kongremizi çok zyaptık. Bu kongrenin yapılmasına birileri müsaade etmedi. Ama biz yine kongremizi gerçekleştirmeyi başardık. Başkanlığım döneminde çalıştığım en uyumlu merkez ilçe örgütü şu anki örgütümüzdür. Ben Merkez İlçe Başkanımız Sayın Ender Ergün’e ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Onlar, Cumhuriyete ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne katkı sağlamak için çok çalıştılar. İnşallah bundan sonra da çalışmaya devam edecekler”

Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi ve tek aday olan Ender Ergün yeniden CHP Merkez İlçe Başkanı seçildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.12.2017
Güncelleme Tarihi : 25.12.2017
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar