TOKAT’IN KALBİNİ KANAL TOKAT’LA GÜZELLEŞTİRİYORUZ

13.11.2017
866 kez Okunmuştur.

Kanal Tokat Projesi’nin bütün kısımlarıyla birlikte 2018 Mart ayında bitirileceğini belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Dünya’nın en gelişmiş şehirleri incelendiğinde görülür ki; suyun kenarında ve yolların kesişme noktasında olan şehirler önemli ticaret merkezileri haline gelmiştir. Allah bu ikisini de Tokat’a vermiştir. Doğa harikası, iklimi ve toprağı da cabası. Bizlerde şehrimizin bu konumunu en iyi şekilde değerlendirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz.

Bu projemizle Yeşilırmak’ın halkımıza ve turizme kazandırılmasını amaçlıyoruz. Irmak içerisinde bütüncül bir çalışma yapıyoruz. Irmağın belirli bir kısmında şişirme tekniği ile ırmak seviyesi aynı düzeyde tutulacak, durgunlaştırılarak akı debisi kontrol altına alındıktan sonra su üzerinde Osmanlı Kayıkları ile gezinti yapılabilecek. Projenin tamamını inşallah 2018 Yılı Mart ayında bitirmiş olacağız.

Kanal Tokat Projemizde ırmak içerisinde yaptığımız çalışmalar bitti. Suyu tutacak olan Rubber-Dum sistemi kuruldu. Yine ırmak içerisinde ki membran ve dört ayrı noktada yaptığımız çökertme havuzlarımızın da yapımları tamamlandı. Şuanda su tutulacak hale geldi. Kanal Tokat etrafındaki alanlarda peyzaj çalışmalarımıza başladık. Belediye olarak hem kanal üstü kapama hem de arazi tesviyesiyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Avm karşısındaki alanda sosyal tesis ile süs havuzları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve oturma alanlarının yapımına devam ediyoruz. Irmak içerisinde ki çalışmalarımızı tamamladığımız için şuanda suyu her zaman tutma imkânımız var. Gondollarımızın da siparişini verdik, inşallah gondollarımızı teslim aldığımızda Kanal Tokat’ta insanlarımız gezmeye başlayacaklar. 2018 Yılında ise Kanal Tokat projemizi tamamen tamamlayacağız.

Bu projemiz sadece bir rekreasyon projesi değil. Bu projemiz; şehrin ekonomisini, turizmini, şehrin cazibe merkezini oluşturacak ve insanların Tokat’a gelmesi için çok önemli bir proje olarak görüyorum. Kanal Tokat’ta sadece kayık yüzmeyecek aynı zamanda Turizm cazibe merkezi olacak. Hem gündüz, hem gece burası şehrin cazibe alanı olarak insanların buraya gelmesini sağlayacak. Şehrin turizmi, ekonomisi ve vizyonu anlamında Kanal Tokat Projesi büyük şehir vizyon projesidir. Her şey değerli hemşerilerimiz için, her şey Tokat için. Terimizin son damlasına kadar bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

KANAL TOKAT, ÇEVRE DOSTU BİR PROJE

Tokat`ta sosyal hayata, ekonomiye ve turizme katkı sağlamasını hedefledikleri Kanal Tokat projesinin çevre dostu bir proje olduğunu belirten Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu; “Canlı hayatının olumsuz etkilenmemesi için ana gövde üzerinde balık geçidi her türlü canlının set içerisine giriş ve çıkış yapacağı şekilde tasarlanmıştır. Kanal Tokat’ta doğal hayat korunmuş, ekosistem muhafaza edilmiştir. Su tutulurken de setten sonraki canlı hayatı korunarak su tamamen kesilmeden yavaş yavaş su tutulabilmesi tasarlanmıştır. Suyu tutacak Rubber-Dum seddinin üstünden akacak su şelalesi suyu oksijenle buluşturacağı için canlı hayatına katkı da sağlayacaktır. Kanal Tokat, Tokat’ın çevreci kalbi olarak, sosyal hayatımıza ve Tokat ekonomisine, turizmine büyük katkılar sağlayacaktır. Biz yaptığımız bütün projeleri halkımızın onayını alarak gerçekleştirdik. Bu proje Tokat halkının umutla beklediği halka mal olmuş bir projedir. Her şey daha güzel bir Tokat için” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.11.2017
Güncelleme Tarihi : 13.11.2017
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar