BAŞKAN EROĞLU’NDAN KADİM BÜYÜKLERİMİZE VEFA

4.10.2017
1396 kez Okunmuştur.
Göreve geldiği günden itibaren; yaşlı, kimsesiz ve özel gereksinimli bireylere pozitif ayrımcılık yapan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 01 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla hem yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, hem de Belediye Sosyal Tesislerinde yemekli program düzenleyerek, gönüllerini ve hayır dualarını aldı.
Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kadim Ustalarımıza Vefa Programı” kapsamında Tokat’taki kadim büyükleri evlerinde ziyaret etti.
80 Yaşındaki Fikriye Ersan, 87 yaşındaki Mine Beneklioğlu ve 15 Temmuz sonrası eşi ile birlikte 27 gün aralıksız Vatan Nöbetlerinin gediklisi Ali Osman Ekinci’yi evlerinde ziyaret eden Başkan Eroğlu,  “Ben de sizin bir evladınızım, ne sıkıntınız, ne ihtiyacınız varsa ulaşmanız yeterli” dedi. Gittiği her evde içten karşılık bularak dua alan Başkan Eroğlu, yaşlı vatandaşlara fincan takımı ve kırk yıllık hatırı bulunan Türk Kahvesi takdim etti.
Ayrıca Tokat Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programında Huzurevi sakinleri ve kadim büyükleri ağırlayan Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, programa katılan herkesle tek tek görüşerek, hasbihal etti.
Programda konuşma yapan Başkan Eroğlu; “Katılımın böylesine güzel ve yoğun olması bizleri ziyadesiyle memnun etti. ‘Sebepsiz Dost Bağına Girilmez’, bizlerde bugün siz değerli büyüklerimizle 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü vesilesiyle biraraya geldik. Sizlerle birlikte ve beraber olmak, sizlerin görüşlerini almak ve daha da önemlisi duanızı almak bizler için çok önemli. Sizlerin kalplerinden, gözlerinden bunu anlıyoruz. İnşallah bu tür programlarımızı daha sık yapmayı kendimize vazife edindik. 
Allah herkese bir ömür biçmiş, hepimiz sonunda Cenabı Allah’a kavuşacağız. Doğuyoruz, büyüyoruz, eş oluyoruz baba-dede oluyoruz. Film şeridi gibi hayatımız bir geçmişten ibaret. Tatlı anılarımızla, hayatın zorluklarıyla bir ömür sürüyoruz. Eğer iyi insan olmayı kendine hedef olarak belirlerse herşeyin üstesinden gelir. Bugün burada, birçok meslekten amcalarımız, teyzelerimiz, ablalarımız var. Sizlerden Allah razı olsun. Biz büyüklerimizin duasını, onlarla beraber olmayı kendimize vazife edindik. Sizlerin tecrübelerinize ihtiyacımız var. Bizler sizlere yaşlı kelimesini kullanmak istemiyorum. Biz sizlere, kâmil insanlarımız, büyüklerimiz olarak hitap ediyoruz. Son nefesimize kadar kendimiz için, toplumumuz için azim ve heyecanla çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz” dedi.
Başkan EROĞLU: “Önemli Olan Şu Kubbede Hoş Bir Seda Bırakmaktır”
Konuşmasında topluma faydalı birey olmanın öneminden bahseden Başkan Eroğlu; “Büyüklerimiz ne güzel demişler; “İnsan ölür kalır eseri, eşşek ölür kalır semeri”. Önemli olan şu kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Makam, mevki hepsi gelip geçicidir. Bugüne kadar birçok belediye başkanı gelip geçmiştir, işte bizde eserler bırakabilmek, hayırlı çalışmalar yaparak toplumda iyi insan olmaya gayret ediyoruz.
Çocuğuyla, genciyle yaşlısıyla, kadını ve erkeğiyle bu şehirle gurur duymalıyız. Bunun için şehirle ilgili, toplumla ilgili her zaman her daim sizlerin düşüncelerine ihtiyacımız var. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık.
Bu topraklar bizim vatanımız. Ecdadımızla ne kadar gurur duysak az. Bu emanete, bu topraklara, bu vatana; dualarımızla, bileğimizle, alın terimizle sahip çıkacağız. Biz öyle bir dinin mensubuyuz ki; ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz. Bunun en son örneğini 15 Temmuz’da yaşadık. O hainlere karşı bir ve beraberce vatanımızı savunduk. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine kast ederse bu millet hep beraberce o eli kırmasını bilir. 
Nene Hatun; benim evladım annesiz, babasız yaşayabilir ancak vatansız asla yaşayamaz diyerek cepheye koşarak gitmiştir. Biz böyle bir milletin evladı olarak siz değerli büyüklerimizle ecdadımızla gurur duyuyoruz.
Allah sağlıklı, huzurlu mutlu yıllar nasip etsin. Dualarınızı eksik etmeyin” dedi.
Kadim Büyüklerden Başkan Eroğlu’na Dua Ve Teşekkür
Programa katılan Emekli Öğretmen Şerare Kıvrak Yağcıoğlu; “Dün aldığım telefonla değerli başkanımızın davetini aldım. Güzel bir birliktelik, çok güzel bir ortam olmuş. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yaşlılık ve emeklilik bitmişlik değil, tecrübe birikimidir. Yaşlılık hedeflerin en güzelidir. 
Sayın Belediye Başkanımızı bu güzel birlikteliğinden dolayı tebrik ediyorum. Birçok yaşlı vatandaşımız memnun olduğunu ifade ettiler. İnşallah bu tür programlar daha sıklıkla yapılır” dedi.
Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezlerinde açılan kurslarda Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen Asiye Şahin ve Naile Aydemir, Başkan Eroğlu’na teşekkür ederek her zaman dua ettiklerini belirttiler.
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.10.2017
Güncelleme Tarihi : 4.10.2017
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar