USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TOKAT’TA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Tokat’ta 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

24 KASIM ÖĞRETMENLER  GÜNÜ TOKAT’TA KUTLANDI
24-11-2022 16:12
Google News

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Tokat’ta 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene Vali Numan Hatipoğlu’na yapılan sürpriz damga vurdu. Beyaz perdede Hatipoğlu’nun öğretmeni tarafından okul anılarının anlatıldığı video gösterilince Hatipoğlu gözyaşlarını tutamadı.

 

Program saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Törenin devamında Emekli Öğretmen Ali Çağlar günün anlam ve önemine binaen konuştu.

Aday öğretmen Mehtap Yılmaz ise “İnsanlık tarihinin en önemli ve büyük mesleğine adım atıyoruz. Otuz yıl önce meslek büyüklerimiz nasıl heyecan ve inanç içerisindeyse bizde şuan o inançtayız. Gözünüz arkada kalmasın. Bizler sizlerden devraldığımız bu meşale ile geleceği aydınlatmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğretmenlerden sonra krsüye gelen Vali Hatipoğlu, “Ülkecek çocuklarımızı yarınlara çok daha iyi hazırlamak gibi bir hedefimiz var. Bu anlamda özellikle kurumları iyileştirme noktasında elimizden geleni yerine getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin çok değerli katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi sadece materyaller, labaratuvarlar oluşturmaz, öğretmenlerimizin o çok değerli katkılarıyla eğitim oluşur. Kendilerine tekrar minnettarız” dedi.

Vali Hatipoğlu konuşmasını tamamladıktan sonra sahneden ayrılırken arka planda kendisi için hazırlanan sürpriz devreye girdi. Korgan İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’nden Türkçe ve Edebiyat Öğretmen Süleyman Şafak, program için özel hazırlanan videoada Vali Hatipoğlu ile olan okul anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar sonra ekranda gören Vali Hatipoğlu gözyaşlarına hakim olamadı.

Programın devamında Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi.

Törenin sonunda ise 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilimizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere il protokolü tarafından ödülleri verildi. Tören günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
17.07.2023
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA