‘Muhtarların özlük hakları ile ilgili çalışma var’

Ak Parti Tokat İl Başkanı Eyüp Eroğlu mahalle muhtarlarının özlük hakları ile İç İşleri Bakanlığı’nın bir çalışması ve tasarısı olduğunu söyledi.

3.1.2013
1977 kez Okunmuştur.

Ak Parti Tokat İl Başkanı   Eyüp Eroğlu mahalle muhtarlarının özlük hakları ile İç İşleri Bakanlığı’nın bir çalışması ve tasarısı olduğunu söyledi

Ak Parti Tokat İl Başkanlığı yönetim kurulu,  Tokat Muhtarlar Derneğini, Tokat  Ekmekçiler ve Fırıncılar Odasını, Umumi Servis Taşıyıcılar Odasını ve Tokat Berberler ve Kuaförler Odasını ziyaret ederek, istek ve sıkıntılarını dinledi.

İlk ziyaretini  Tokat Muhtarlar Derneği’ne gerçekleştiren Eroğlu, burada Dernek Başkanı Mustafa Görkem ve mahalle muhtarları tarafından karşılandı.

 Ziyarette konuşan  Dernek Başkanı Görkem,  ‘’Ak Parti İl Başkanlığımızın yapmış olduğu bu ziyaretten dolayı çok onurlandık.  Tokat muhtarlarının halkın içerisinden halkı ile beraber, halkın tüm sorunlarını bilen, komşularının istek ve arzularını bir üst makama ileten danışman, yol gösteren, rehber aynı zamanda serbest olan ve hizmet aşkı ile yanan değerli muhtar arkadaşlarımızla beraber biz bu derneği sizlerin katkıları ile hizmet eden bir kurumuz. Bizler bu ziyaretiniz için çok memnun olduk ve çok teşekkür ediyoruz. Biz muhtarlıkların sorunları ile beraber tamamen belediye ile entegre, belediyenin yapmış olduğu hizmetler ile hizmet vermekteyiz.  Muhtarlar ödenek usulü çalışan, hiçbir sosyal güvencesi olmayan, tamamen gönüllük esasıyla çalışan bir kurum.  Biz istiyoruz ki 2013 yılında çıkacak yeni Anayasada ve düzenlenecek Mahalli İdareler yasasında inşallah muhtarlarımızın özlük hakları sağlanmasını istiyoruz’’ dedi.

 

Ak Parti Tokat İl Başkanı   Eyüp Eroğlu  ise konuşmasında her hafta sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini hatırlattı.

 Muhtarlığın önemli bir görev olduğunu söyleyen Eroğlu,    “Herhan gibi bir karşılık aranmaksızın yapılan bir görev ve bir gönül işi sonuçta hep beraber biz Tokat’ta yaşıyoruz ama mahallelerde ki sorunları,ada yaşayanların isteklerini ve taleplerini bizlerin bilmesi asla mümkün değil. Ama yardıma ihtiyacı olan, hastası olan hemen o mahallenin muhtarını buluyor. Onlar ile beraber sizlerde üzülüyorsunuz, ağlıyorsunuz. Bu yüzden yapmış olduğunuz görev çok ulvi bir görev. Dediğiniz gibi özlük hakları çok önemli bir konu bu konuda da partimizin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bir tasarı var. Halkımızda muhtarlıklar kalkacak diye bir düşünce var ama asla muhtarlıklar kalkmayacak.  İçişleri Bakanlığımızın şuanda muhtarların özlük hakları ile ilgili bir çalışması ve tasarısı var. Mevcut dönemden daha iyi bir hale geleceğini biliyoruz.  Partim ve teşkilatım olarak sizlere görevinizde başarılar diliyorum” dedi.

 

Ak Parti İl Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve yönetim kurulu Tokat  Ekmekçiler ve Fırıncılar Odasını, Umumi Servis Taşıyıcılar Odasını ve Tokat Berberler ve Kuaförler Odasını ziyaret etti

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.1.2013
Güncelleme Tarihi : 1.3.2013
SİYASİ
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar